Sosyal Medya Görsel Boyutları

 In E-Ticaret

Sosyal medya görsel boyutları, sosyal medya platformlarında paylaşılan görsel içerikler için önerilen boyutları ifade eder. Her platformun kendine özgü görsel boyutları vardır ve bu boyutlar, platformun kullanıcı arayüzüne ve görsel içeriklerin görüntülenmesine en uygun şekilde tasarlanmıştır. Aşağıda bazı popüler sosyal medya platformlarının önerilen görsel boyutlarını listeleyeceğim:

  • Facebook: Facebook görsel boyutları olarak 1080 x 1080 piksel önerilir. Bu boyut, Facebook’ta paylaşılan görsel içeriklerin en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar.
  • Instagram: Instagram görsel boyutları olarak 1080 x 1350 piksel önerilir. Bu boyut, Instagram’da paylaşılan görsel içeriklerin en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar.
  • Twitter: Twitter görsel boyutları olarak 1024 x 512 piksel önerilir. Bu boyut, Twitter’da paylaşılan görsel içeriklerin en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar.
  • Pinterest: Pinterest görsel boyutları olarak 735 x 1102 piksel önerilir. Bu boyut, Pinterest’te paylaşılan görsel içeriklerin en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar.
  • TikTok: TikTok görsel boyutları olarak 1080 x 1920 piksel önerilir. Bu boyut, TikTok’ta paylaşılan görsel içeriklerin en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar.
  • LinkedIn : LinkedIn görsel boyutları olarak 1200 x 628 piksel önerilir. Bu boyut, LinkedIn’de paylaşılan görsel içeriklerin en iyi şekilde görüntülenmesini sağlar.

Bu boyutlar sadece önerilerdir, ancak görsel içeriklerinizi bu boyutlara uygun hale getirmek, platformlar arasında geçiş yaparken zorluk yaşamamak ve görsel içeriklerinizin en iyi şekilde görüntülenmesini sağlamak için faydalı olacaktır. Ayrıca her platformda güncel olarak boyutlar değişebilir, önerileri kontrol etmeniz önerilir.

Recent Posts

Leave a Comment